Esiintyjät ja kilpailijat

Alta löydät Aerial Arts Showcase Finland 2022 -tapahtuman esiintyjät ja kilpailijat. Huomioithan, että sarjojen ja esiintyjien järjestys on sattumanvarainen ja ei vastaa tapahtuman esiintymisjärjestystä. Varsinainen kategoria-, sarja- ja esiintymisjärjestys julkaistaan elokuussa 2022.

Aerial Arts Showcasen esiintyjiä lokakuussa 2021

Sarja 1: Aerial Competition: Nuoret 13-17 vuotiaat; Tankotanssi

  1. Lovisa Grekula
  2. Jasmin Saari
  3. Minea Jokivirta & Aino Nikkanen
  4. Aino Nikkanen
  5. Hilda Luoma
  6. Hertta Luoma & Sofia Ala-Korpela
  7. Fanni Polvisalo

Sarja 3: Aerial Showcase: Aikuiset; Tankotanssi

  1. Eeva Viiru
  2. Mira Sippola
  3. Kia Mannila
  4. Jenny Kuusemaa
  5. Pinja Juntunen
  6. Tiia Kaijalainen
  7. Kati Kinnaslampi
  8. Krista Lihvonen-Hietakallio
  9. Vilma Sinisalo & Martta Kallas
  10.  Elisa Kallio & Sara Heino
  11.  Matilda Seppälä
  12.  Niina Laurila
  13.  Julia Thil
  14.  Laura Koisitinen
  15.  Tiia Tarvainen
  16.  Suvi Tynkkynen
  17.  Iris Syrjä
  18.  Mia Savolainen
  19.  Anastasiia Andro
  20. Laura Ansamaa , Anna-Maija Huoviala, Maria Huoponen ja Annika Harju
  21.  Minttu Rahikainen
  22.  Annemari Kiviniemi, Emmi Heimola, Tiina Keskiprosi ja Tytti Jussila
  23.  Vilja Sorsa

Sarja 4: Aerial Showcase: Aikuiset; Rengastrapetsi

  1. Petra Lindholm-Lehto & Leena Mäkeläinen
  2. Maria Bang & Marina Koivu
  3. Elisa de Boer
  4. Ella Laitinen
  5. Maria Husu
  6. Emilia Mäkelä
  7. Hannastiina Anderson & Anne Tuhkanen
  8. Annika Bogel
  9. Katijah Wellings Thomas & Elena Volkova
  10.  Iida Salonen
  11.  Iiri Metsoila
  12.  Aleksandra Jantunen

Sarja 5: Aerial Showcase: Aikuiset; Silkit

  1. Vilma Lepistö
  2. Lauramaria Laine

Sarja 6: Aerial Showcase: Aikuiset; Hammock

  1. Laura Kytölä
  2. Julia Halonen
  3. Valentina Arrieta
  4. Miriam Morpho
  5. Elina Turunen

Sarja 7: Aerial Showcase: Aikuiset; Flying pole

  1. Anja Huomo
  2. Anni Räsänen
  3. Henriikka Roo

Sarja 8: Aerial Competition: Aikuiset; Tankotanssi

  1. Jonna Kuittinen & Patricia Pulli
  2. Mira Sippola & Salli Ilmanen
  3. Mira Kuusinen & Jenni Kolehmainen
  4. Liisa Larmo
  5. Vilma Sinisalo
  6. Tiina Alen
  7. Pia Puolakka
  8. Susanna Majaranta
  9. Tytti Lindberg
  10.  Julia Fly
  11.  Riina Helenius
  12.  Heta Kiljunen
  13.  Iris Perovuo
  14.  Reetta Lagerström & Anastasia Salunen
  15.  Nina Nyholm
  16.  Marianne Kovasin
  17.  Suvi Lapilainen & Katja Hinkkanen
  18.  Petra Linden
  19.  Tanja Panula
  20.  Natalia Gavrilova
  21.  Anniina Nurmi & Miia Niiranen
  22.  Irene Anastasiadis
  23.  Jeannette Rönkkö

Sarja 9: Aerial Competition: Aikuiset; Hammock

  1. Salli Ilmanen
  2. Riina Niskanen

Sarja 10: Aerial Competition: Aikuiset; Rengastrapetsi

  1. Laura Arat, Sonja Cederlund, Katja Kivinen ja Aleksandra Jantunen
  2. Lotta Haapea
  3. Suvi Johannala
  4. Riina Niskanen & Vilma Moilanen
  5. Sanni Sarlin
  6. Marinka Essel
  7. Iina Peritalo
  8. Katijah Wellings Thomas

Sarja 11: Aerial Competition: Aikuiset; Silkit

  1. Sonja Cederlund
  2. Pamfila Inkinen