Rock the Pole tankotanssi- ja ilma-akrobatiastudio
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Helsinki
Kouvola
Kurssit
Lahti
Lapset ja nuoret
Leirit
Muut
Studiot
Tampere
Tunnit
Turku
Vaasa
Workshopit

Training team Helsinki

Kiinnostaako sinua tavoitteellinen harjoittelu? Ilmoittaudu mukaan Rock the Pole Training teamin syyskaudelle!

Kenelle Rock the Pole Training team on tarkoitettu

Rock the Pole Training team on suunniteltu palvelemaan erityisesti tankotanssin aktiiviharrastajia, joita kiinnostaa tavoitteellinen harjoittelu ja itsensä haastaminen. Tiimiin ovat tervetulleita kaikki kuluvana vuonna 15 vuotta täyttävät tai sitä vanhemmat harjoittelijat. Tärkeintä on oma sisäinen motivaatio treenaamiseen. Valmentajat varmistavat, että saat itsestäsi irti kaiken mahdollisen potentiaalin tavoitteidesi saavuttamiseksi.

Miten harjoitellaan

Training team -ryhmä harjoittelee syyskaudella 2026 kerran viikossa sunnuntaisin kahden tunnin ajan. Kausi rakentuu erilaisten teemojen sekä tavoiteliikkeiden harjoittelun ympärille.
 
Uutuutena ryhmään valitut pääsevät vaikuttamaan kauden sisältöön: ennen kauden alkua kerätään toiveita, joiden pohjalta rakennetaan juuri tälle ryhmälle sopiva kokonaisuus.
 
Tunneilla kehitetään teemojen ohella myös jokaisen omia tavoiteliikkeitä, ja jokainen harjoitus alkaa yhteisellä lämmittelyllä. Esiintymistä ei harjoitella erikseen, mutta sopivista esiintymismahdollisuuksista vinkataan kauden aikana.                                    

Missä harjoitellaan

Training team -ryhmä harjoittelee kerran viikossa sunnuntaisin Aerial Home Havenin studiolla. Osa harjoituksista saatetaan toteuttaa East Moden studiolla.

Valmentajat

Ryhmän vastuuvalmentajina toimivat Susanna Kyöstilä @polemyrkky ja Camilla Rantanen @camillallamia, mutta kauden treeneissä vierailee myös muita ohjaajia.

 

Rock the Pole Training team

  •  sunnuntaisin 30.8.-13.12.2026 klo 13.40-15.40 (ei harjoituksia 6.12.) 

Hinta: 449 € (yhteensä 30 h ohjattuja harjoituksia)

*Training teamin harjoituksiin sisältyy Access Key -vapaavuorot 30.8.-13.12.2026 välisenä aikana Rock the Pole East Moden studiolla, 15 % alennus kaikista syyskauden kursseista sekä muita etuja. Tarjoamme Rock the Polen jäsenille (12 kk) Training teamin syyskauden 2026 hintaan 349 €.

Ilmoittaudu mukaan sähköpostitse [email protected]

Training teamin maksu on mahdollista suorittaa laskulla 1-3 erässä.

Harjoittelusta ryhmässä

Training team on suunniteltu palvelemaan erityisesti tankotanssin aktiiviharrastajia, joita kiinnostaa tavoitteellinen harjoittelu ja itsensä haastaminen. Tiimiin voivat hakea kuluvana vuonna 15-vuotta täyttävät tai sitä vanhemmat harjoittelijat.

Training team -ryhmän tarkoitus on harjoitella monipuolisesti tankotanssin eri elementtejä sekä antaa työkaluja harjoitella opeteltavia asioita myös itsenäisesti. 

Valmentajista

Susanna Kyöstilä @polemyrkky teki ensimmäisen palomiespyörähdyksensä vuonna 2012, ja hän on kilpaillut sekä esiintynyt lukuisissa erilaisissa tilaisuuksissa. Susannalla on kokemusta molempien lajiliittojen (IPSF & POSA) alaisista kilpailuista sekä yksin että parin kanssa. Susanna harjoittelee, esiintyy ja kilpailee edelleen itse aktiivisesti, mm. joulukuussa 2025 tankotanssin MM-kilpailuissa Unkarin Budapestissa osana Suomen tankomaajoukkuetta. Hän on opiskellut valmentamista ja ohjaamista, ja on koulutukseltaan liikuntaneuvoja.

Camilla Rantanen @camillallamia on tanssinut tangolla tavoitteellisesti jo vuodesta 2010. Lähes yhtä kauan hän on myös keikkaillut tankotanssijana ja ohjannut lajia. Camillan lajitausta on rytmisessä kilpavoimistelussa ja baletissa. Koulutukseltaan Camilla on teatteritaiteen maisteri, joten hänellä on laaja-alainen osaaminen ammattimaisesta esiintymisestä. Camilla esiintyy edelleen työkseen sekä tangolla että näyttämöillä, ja toimii myös koreografina. Hänen erityisosaamistaan ovat notkeusakrobatia, sensuelli liike ja dramaturgisesti kiinnostavien esitysten rakentaminen.

Ilmoittautumisohjeet

Kirjoita vapaamuotoinen hakemus mukaan ryhmään, jossa kerrot itsestäsi, harrastuneisuudestasi sekä tulevaisuuden tavoitteistasi. Huomioithan, että tiimin valmentajat valitsevat ryhmän osallistujat harrastajan aiemman kokemuksen ja osaamisen perusteella. Lähetä hakemus sähköpostitse [email protected] viimeistään 31.7.2026 mennessä. Huomioithan, että täytämme ryhmää hakuajan ollessa käynnissä.

Selaa tuntiaikataulujamme ja varaa tunti

Löydät ajanvarausjärjestelmän ja verkkokaupan samasta paikasta

Translate