AERIAL ARTS SHOWCASE FINLAND 27.1.2024 ESIINTYJÄT & KILPAILIJAT
Alta löydät tammikuun tapahtuman esiintyjät, kilpailijat sekä esiintymisjärjestyksen.
AERIAL ARTS SHOWCASE 27.1.2024: MEGA
OVET AUKI 16:45
SHOWTIME 17:15-19:00
Competition: Tankotanssi, nuoret 12-17 -vuotiaat (yksilöt ja ryhmät)
- Nella Granlund
- Jasmin Saari
- Helmi Koivunen
- Isabella Heinonen
- Lovisa Grekula
- Aino Toppari
- Iris Kunnari
- Neve Hynynen
- Milla Kallio
- Linnea Anttila & Vilma Seppälä
- Iina Holmberg
Showcase: Tankotanssi – Bare, soolot, aikuiset
- Suvi Tynkkynen
- Suvi Väätänen
- Mira Kuusinen
- Anastasia Salunen
- Heidi Laamanen
- Kia Mannila
- Iris Merenlaakso
- Julia Thil
- Kirsi Kouhia
Showcase: Tankotanssi – Bare, duot ja ryhmät, aikuiset
- Karoliina Vainio & Vilma Hujanen
- Jenny Kuusemaa & Liisa Larmo
- Laura Koistinen & Eero Smedman
- Jarna Luukkanen, Suvi Tolonen & Johannes Luukkanen
- Linda Knuutila & Venla Knuutila
- Anna Mäki & Kaisa Takkunen
Palkintojen & kunniamainintojen jako
***
AERIAL ARTS SHOWCASE 27.1.2024: GIGA
OVET AUKI 19:00
SHOWTIME 19:30-21:00
Competition: Rengastrapetsi, aikuiset (yksilöt ja ryhmät)
- Leena Tammelin & Elisa Suominen
- Riina Niskanen & Vilma Moilanen
- Aleksandra Jantunen
- Iina Peritalo
- Riina Anttila, Anni Haakana, Iines Toivonen ja Mia Pihlaja
- Elena Volkova
- Roosa Siiskonen & Jenna Joutsenjärvi
- Venla Häkkinen
Showcase: Rengastrapetsi, aikuiset (yksilöt ja ryhmät)
- Riina Vartiainen
- Hanna Kaijalainen
- Kati Kekäläinen, Laura Arat, Laura Kiiskilä, Niina Pirilä, Katja Kivinen & Anna Lilja
- Katijah Wellings Thomas
- Mira Henttonen
- Elisa Suominen
Showcase: Vapaa ilma-akrobatiaväline, aikuiset (yksilöt ja ryhmät)
- Elisa Kallio, Flying Pole
- Sini Lindholm, ketjut
- Leena Uski & Carita Honkanen, Kuutio / Cube
Competition: Hammock, aikuiset (yksilöt ja ryhmät)
- Maria Bang & Aino Honkanen
- Vilma Moilanen
Showcase: Hammock, aikuiset (yksilöt ja ryhmät)
- Elina Turunen
Palkintojen & kunniamainintojen jako
***
AERIAL ARTS SHOWCASE 27.1.2024: TERA
OVET AUKI 21:00
SHOWTIME 21:30-23:30
Competition: Tankotanssi – Bare, soolot, aikuiset
- Krista Lihvonen-Hietakallio
- Pia Puolakka
- Reetta Lagerström
- Natalia Gavrilova
- Suvi Johannala
- Jyri Heiskanen
- Susanna Majaranta
- Siiri Selin
- Liisa Larmo
- Merika Kiurula
Competition: Tankotanssi – Bare, duot ja ryhmät, aikuiset
- Sara Huhtala & Krista Heikkilä
- Mira Kuusinen & Jenni Kolehmainen
- Farhana Fayez & Anne Väyrynen
Competition: Tankotanssi – Classic, aikuiset (yksilöt ja ryhmät)
- Jenna Mielonen
- Ritva Nikkilä
- Hanna Lappalainen
- Chaos Group
- Maria Junno
- Henrica Fagerlund
- Anna Haikonen
- Tiina Keski-Prosi
- Minttu Lehtinen & Marianne Kovasin
- Suvi Jetsonen
- Jenny Kuusemaa
Showcase: Tankotanssi – Classic, aikuiset (yksilöt ja ryhmät)
- Pinja Juntunen
- Mira Sippola & Salli Ilmanen
- Elisa Mirtti
- Anastasiia Andro
- Katja Rantanen
- Suvi Tynkkynen, Mariina Mäkinen & Ida Huldin
- Tiia Kaijalainen
- Krista Lihvonen-Hietakallio & Anna Castro Gonzaga
Palkintojen & kunniamainintojen jako
***